Vzpomínky na Wabiho      Puchejř 2/2001
Šaolín

5. dubna 2001 bylo v pražské Trojické opravdu rušno. Své narozeniny tu slavil Wabi Ryvola a ačkoliv nebyl přítomen fyzicky, jeho duch tu s námi byl určitě. Vždyť se také na pódiu během večera vystřídala celá plejáda jeho dávných kamarádů.

Kupříkladu z Jizerek přijelo zapět torzo kdysi slavného Větrna v čele s Pavlem Déčkem Vinklátem. Ten spolu s Trhánkem a Agnes zazpíval několik dřevních ryvolovek a nakonec i vlastní píseň Poslední hejno, věnovanou Mikimu.

Nutno však podotknout, že celý večer vlastně zahájila domácí Sekvoj, která i bez indisponované Lucky Plecité podala výborný výkon.

Totéž se dá říct i o kamarádech z T.O. Paběrky, které už léta známe jako Podobni zvěři. Nejen, že jsem si mohl opět po roce poslechnout skvělou píseň Kytary do naha, ale navíc mě - a nejen mě - rozesmála méně známá verze Wabiho "Prázdnej stúl". Podařený dvojverš "v drogerii nevěděj / kdy dostanou khaki sprej" dokonce rozchechtal i vedle mne dlícího šéfredaktora Puchejře.

Celý večer zakončila echt trampská Falešná karta. Kluci střídali ryvolovky s vlastníma songama a možná tak trochu symbolicky se pokusili smíchat do sebe nejen dvě generace písniček, ale v hledišti také všechny generace posluchačů. Jen u písně Noci jsem klukům jejich slogan "...že mládí prchlo v dál..." moc nevěřil.

Nakonec se zase sejšnovalo dlouho do noci, a tak ti s ranní směnou to vzali posléze rovnou na ranní tramvaj. Sečteno a podtrženo, Cimbura a Belmondo, kteří koncert pořádali, odvedli zas jednou dobrou práci a jistě jim za to patří velký dík.

Úvodní strana