Sleevenote k LP "30 let Karabiny" trampské skupiny Karabina   Venkow 1994
Wabi

Je to už dávno. Vylezu z lodě na dně Macochy a někdo povídá "Ahoj Wabi!". Podívám se odkud hlas přichází a nevěřím vlastním očím - na stropě výchozího převisu visí pět kluků na skobách a lanech a šklebí se na mně jak o posvícení.

Byla to Karabina trampská osada, na jejíž oheň být pozván je do dneška čest pro každého Čížka. Z mé rodiny na jejich podzimní ohně jezdí jedině Wickie.

Holt je to ženská a znala je dřív než já. Lezou do všelijakejch děr a zpívají.

Tak to je zase moje. Pavel Jelínek je pořád v klídku. Že napsal přehršli písniček, to už je detail. Šéfuje Karabině již osmnáct let a asi to dělá dobře protože v tý kapele je pořád pohoda a je to cejtit.

Tahleta parta už třicet let jezdí a zpívá a hraje a když si uvědomíte, kolik je jim dohromady let, měli by asi spíš sedět doma a přemýšlet, jak naložit s kupónovými knížkami. Ne tak oni. To je totiž zrovna tak, jako byste Hobousákům očkovali klidný rodinný život uprostřed manželek, dětí a vnoučat. Tchýně sem vynechal úmyslně. Pavel Dvořák řečený Fargo, který hraje na kytaru a zpívá, to je prostě kapitola sama pro sebe. U nás v Česku se tomu říká "Muž, který láká maléry". Petr Šnévajs, neboli po česku "Bílí sníh", Pedro to je zase kytara, která Vám nevyleze z hlavy. Nevím, nevím, jestli už třeba není lepší než Žaneček z Příboje. A Žaneček, to je ale klasa!

Samozřejmě Pavel Dospěl s basou a nakonec to nejlepší (o což se všichni pohádali, jestli jó, nebo né) jediný ženský prvek v týhle mužský sestavě Mirka Sýkorová.

Písničky. Trampský. No dobře. Ale, když oni jsou při každé akci, kterou kdo v Brně pořádá! Jedinečný slovník hantýrky z Brna - kdo ho napsal? No přece Číča Jelínek! Štatl se jmenuje. A když jsme s bráchou byli v Austrálii, všichni si ho přáli mít! Co proboha můžu psát jinýho o svejch kamarádech - kupte si to, pusťte si to a uvidíte sami, Já a moje ženy a děti to máme rádi. Ostatně Vám to potvrdí kluci z Oslavky, Jihlavky Bubrůvky a Vajtecu. Písničky Karabiny jsou Trampské a tak to má být.

Howgh

Úvodní strana