Ptáci   
text: Wabi / obrázky: Miki

Všimněte si, jak smutně kouká. Vzal si na to svoje nejlepší ocasní pero a škrobenou náprsenku. Plné pytlíky písku ho teď oddělují od té proradné a prohnané lidské sebranky. Odhodí pytlík - zmizí křiváci. Odhodí dva - zmizí šplhouni a donašeči. Odhodí čtyři - zmizí náfukové, chytroušci a inteligentíci. Ale všimněte si, prosím dobře, že ač prostá, přece jen na spodku gondoly - kotva.

S jeneráláma je to u ptáku tak, že kdo má křivou šavli, je vrchním jenerálem. A tenhleten je ještě obzvláště nejvrchnějším, protože má nejen obzvláště zahnutou šavli, ale právě přehlíží. Jeho prsa jsou tak nadmuta, aby se na ně vešla všechna vyznamenání za ptačí boje, že mu zcela uniklo, jak odhodlaný mají pohled přehlížení ptáci pochodováci. Tak už to je s jenerály.

V tom výzkumáku to neměli obyčejní ptáci snadné. Vedoucí ptáci byli zavázáni svým vedoucím ptákům a Ti zas naopak. A tak se mohla stát ta nemilá věc. Pták psáč jde do práce a přímo u vchodu mu spadne na hrb tabulka, kterou tam kdysi vetkl, bez zlého úmyslu jakýsi pták ironik.

Byla z toho boule, no. Ale všimněte si, prosím dobře, že ač prostý, přece jen na spodku zobáku - úsměv.

 

Úvodní strana